Často kladené otázky

Připravili jsme pro Vás několik typických dotazů od našich zákazníků k chytrým zařízením nejen z dílny Xiaomi a odpovědí na ně, abyste je již nemuseli hledat jinde.

FAQ

Jistě to znáte – pokazil se vám telefon a nevíte, co s tím, máte dotaz ohledně vaší nové „hračky“ nebo byste rádi zjistili, kdy vyjde zařízení, po kterém již nějakou dobu pokukujete. Připravili jsme pro Vás několik typických dotazů od našich zákazníků k chytrým zařízením nejen z dílny Xiaomi a odpovědí na ně, abyste je již nemuseli hledat jinde.

Aktualizace telefonů:

Dobrý den, používám Xiaomi Redmi Note 8T rád bych se zeptal, zdali můžu očekávat aktualizaci na MIUI 12. Děkuji

Aktualizaci očekáváme v průběhu srpna, ale přesné datum zatím bohužel potvrzené nemáme.

Dobrý večer všem! Potřeboval bych poradit s nastavením MIUI 11. Po stažení mi telefon zamrzne musím jej vrátit do továrního nastavení. Co s tím? Díky

Pokud Váš telefon po instalaci updatu zamrzá a nepomáhá ani tovární reset, doporučuji jej reklamovat u VSP Data.

Instalace aplikací:

Dobrý večer, mám dotaz týkající se Mi Note 10 Pro. V Obchodu Play se mi některé aplikace zobrazují jako položky nedostupné v této zemi, a přitom na jiný mobil jdou nainstalovat bez problému. V čem by mohl být problém? Díky za radu!

Mohlo by se jednat o konkrétní omezení modelu. Pokud se však aplikace zobrazují jako nedostupné v ČR a na jiném telefonu dostupné jsou, doporučuji se s tímto problémem obrátit na oficiální podporu Google.

Dostupnost produktů:

Zdravím, měl bych dotaz ohledně Xiaomi Watch Color. Nevíte zhruba, kdy bude dostupný? Už půl roku sleduji, že se ho chystají vydat, ale pořád nic. Děkuji

Dle našich informací by hodinky Mi Xiaomi Watch Color měly jít do prodeje někdy na podzim tohoto roku. Přesné datum je zatím bohužel v tajnosti, nicméně dostupnost tohoto modelu neustále sledujeme.

Chytré náramky/hodinky:

Dobrý den, mám dotaz na Xiaomi Mi Band 4. Dokáže měřit stoupání a převýšení? V aplikaci Mi Fit tyto možnosti jsou, ale zobrazují se mi jen nuly. A pokud to není možné, jde to provést např. nějak přes telefon? Díky za odpověď

Náramek Mi Band 4 bohužel neobsahuje výškoměr, tudíž s ním nelze měřit stoupání ani převýšení.

Problémy s nastavením:

Dobrý den, včera jsem si u Vás koupil Redmi Note 9 a při psaní SMS s interpunkcí se mi zpráva odešle bez ní. Poradíte mi prosím, co s tím?

Aplikace Google Messages má defaultně nastaveno, že má veškerou diakritiku odstraňovat. Mělo by to být možné změnit v nastavení zpráv, ale bohužel to může být závislé na verzi OS.

Dobrý večer, mám jednu prosbu. Dříve, když mi někdo volal, ale já to nestihla zvednout, se mi na displeji zobrazoval zmeškaný hovor, a to i na uzamčeném. Teď se mi to už bohužel nezobrazuje, jen v samotných hovorech… Když mi tedy někdo volá a já u sebe třeba nemám telefon, tak ani nevím, že se mi někdo snažil dovolat. Co s tím? Moc děkuji za odpověď!

Máte v podstatě dvě možnosti. Nejdříve zkontrolujte nastavení notifikací. Pokud tam neobjevíte problém, doporučuji telefon vrátit do továrního nastavení. To by mělo pomoci.

Dobrý den, koupil jsem si hodinky Xiaomi Stratos 3 a mám na Vás dva dotazy.

1) Po spárování s telefonem se mi normálně zobrazovaly kontakty, volající apod., ale od následujícího dne už nikoliv.

Stejné hodinky si koupil i můj otec a teď řeší stejný problém. Vše fungovalo, ale následující den se mu příchozí hovory na hodinkách přestaly zobrazovat. Nevíte, kde může být problém? Já mám Huawei P20 Lite, otec nějaký Asus, přesný model bohužel z hlavy nevím.

2) Otec se nemůže dostat do nastavení hodinek (general settings). Rád by si změnil např. GPS. Nevíte, v čem by mohl být problém? Díky za odpověď

Dobrý den, pro řešení tohoto problému nejprve doporučujeme provést reset do továrního nastavení a současně s tím zkontrolovat verzi aplikace, tak, abyste měli tu nejaktuálnější. V telefonu je také třeba povolit všechny dostupné notifikace. Pokud by ani tento krok nezabral, doporučujeme kontaktovat nějaký autorizovaný servis, případně výrobek reklamovat u prodejce u kterého byl zakoupen, pokud se na něj stále vztahuje záruka.

Oprava:

Dobrý den, potřebovala bych opravit telefon Xiaomi Redmi 6A. Má ohnuté celé tělo a reaguje i bez doteku. Ráda bych se zeptala, kolik by to asi stálo. Děkuji!

VSP Data je autorizovaný servis, obraťte se na ně: https://www.vspdata.cz/

Zablokovaný telefon:

Dobrý den, zapomněl jsem svůj odemykací kód a při restartu po mě chce telefon heslo, které jsem zapomněl také… Telefon jsem asi 5 měsíců nepoužíval. Díky za pomoc!

Doporučuji obnovit heslo u Google účtu. Pokud se Vám toto nepodaří, tak máte 2 možnosti. Buď kontaktujte Google ohledně obnovení hesla, nebo se obraťte na servis https://www.vspdata.cz/ a požádejte je o placené odblokování. Je možné, že budou vyžadovat prokázání vlastnictví telefonu, a to nějakým dokladem (dokážete jim, že není kradený).

Cena:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda ve Vaší nově otevřené prodejně v Kladně máte akci i na koloběžky Xiaomi a za jakou by případně byly cenu? Nejsme z Kladna a máme to celkem daleko, tak abychom nejeli zbytečně. Děkuji a přeji hezký den!

Se slevou nyní můžete zakoupit pouze loňské modely koloběžek, tedy modely M365 a Pro. Na nové modely koloběžek z roku 2020 se žádné akční ceny prozatím nevztahují. Dostupnost jednotlivých modelů na prodejnách lze ověřit dotazem na konkrétní prodejně. Kompletní seznam najdete zde: www.xiaomi.cz  

Porovnání produktů:

Dobry den, ráda bych Vás poprosila o srovnání robotických vysavačů Roborock S5MAX a S6. Zajímají mě výhody a nevýhody včetně rozdílů v aplikacích (názvy místností atd.). Bydlíme v přízemním rodinném domku (cca 120 m2) vinyl/dlažba a rozhodujeme se mezi těmito dvěma typy. Děkuji za odpověď!

Model S6 prozatím nemáme v nabídce. Ale ve zkratce, Roborock S5MAX je výrazně lepší mop, má elektronicky ovládanou nádrž na vodu s větším objemem. S6 má o trochu větší nádobu na prach a nepatrně delší výdrž baterie. Oba typy bez problému zvládnou 120 m2. Vzhledem k povaze podlahy bych rozhodně doporučoval S5MAX. Jeho nástupcem Bude S6MAX V, který přidává schopnost detekce překážek pomocí kamery a umělé inteligence – model bude reálně dostupný až za několik měsíců a za výrazně vyšší cenu. Aplikace jsou po aktualizaci totožné, s tím, že S5MAX umožňuje nastavení intenzity mopovaní dle individuálních místností. S6 je pří maximálním sacím výkonu o trochu méně hlučný.

Zálohování:

Dobrý den, koupil jsem si telefon Redmi Note 9 Pro. Potřeboval bych se připojit k počítači a kopírovat fotografie z mobilu do PC a opačně. Po zapojení USB se mi telefon bohužel nezobrazuje v PC jako nové zařízení. Mám Windows 10. Prosím o radu, děkuji.

Co se týče zálohování fotografií, v podstatě máte tři možnosti:

1.) Připojte telefon k PC USB kabelem a vyberte přesun fotografií (PTP), poté se Váš telefon po chvilce zobrazí v Tento počítač jako fotoaparát.

2.) Synchronizujte fotky s Mi Cloudem, fotografie budete mít na Xiaomi cloudu a budete k nim mít přístup z této adresy: https://i.mi.com/

3.) Synchronizujte fotky s Google Photos, poté maté vše zálohované na Google cloudu a nemusíte se o nic starat. Přístup k vašim snímkům získáte z následující adresy: https://photos.google.com/