Chytrá domácnost není sci-fi. Modely Xiaomi vám usnadní život

Chytrá domácnost

Když se řekne chytrá domácnost, mnohým se vybaví ne tak docela přesný obrázek.

Když se řekne chytrá domácnost, mnohým se vybaví ne tak docela přesný obrázek. Už dávno totiž neplatí, že chytré prvky v domácnosti jsou jen automatická vrata od garáže, termostat, co zatápí podle toho, jak ho nastavíte nebo senzory, které vám samy zatáhnou žaluzie. Chytrou domácnost od Xiaomi tvoří celá škála zařízení, která můžete navíc jednoduše a přehledně spravovat pomocí aplikace Mi Home ve vašem mobilním telefonu. Ta je samozřejmě i zdarma ke stažení.

Chytrou domácnost může hlídat třeba sada zabezpečovacích prvků, které vám do mobilu pošlou notifikaci, že se něco nezvyklého děje u vás doma. Ať už to jsou senzory na dveře či okna, alarm nebo bezpečnostní kamery, vše díky propojeným funkcím víte ihned. A to ať už jste jen o pár ulic od domu na nákupu, nebo stovky kilometrů daleko na dovolené. Pohybová čidla mohou ale stejně tak dobře rozpoznat, že se po době pohybujete vy a třeba v noci zapnout osvětlení.

Co se osvětlení v chytré domácnosti týče, Xiaomi nabízí jak samostatně připojitelné žárovky, tak kompletní svítidla na pracovní stůl či noční stolek. Ty máte přístupné v telefonu na jednom místě a můžete je napříč celou domácností synchronizovat na požadovanou teplotu a barvu. Když jste pryč, můžete je na dálku vypínat a zapínat třeba pro vyvolání iluze, že je někdo doma. I to může zloděje odradit.

Na dálku můžete kontrolovat i další zařízení. Xiaomi má třeba propojený rýžovar, kterému můžete zavčas dát vědět, že se blížíte domu a on sám začne rýži vařit, abyste se po příchodu domu už nemuseli s přípravou zdržovat. Stejně tak robotický vysavač může doma uklidit, i když jste pryč. I chytrá čistička vzduchu od vás může dostávat pokyny odkudkoliv.

I do koupelny si můžete pořídit hned několik chytrých zařízení, které mohou na dálku komunikovat s vaším telefonem. Čistící kartáček na zuby od Xiaomi v mobilu nastavíte na režim podle potřeby a dá vám vědět, kdy je třeba vyměnit hlavice. Informace o vaší kondici a zdraví vám bezdrátově pošle chytrá váha. Opět máte vše dostupné přehledně a na jednom místě.

Aplikace Mi Home vám dovolí vytvářet i sady příkazů a domácnost tak ještě více provázat. Váš příchod domu může spustit celou řadu funkcí najednou: upravit osvětlení, vypnout vysavač, deaktivovat alarm a naopak zase při odchodu. Zkrátka vše proto, aby vám taková sada zařízení zpříjemnila a usnadnila život. Budete se doma cítit lépe, a přitom stačí nastavování domácího ekosystému zařízení věnovat jen pár minut, aplikace Mi Home je intuitivní a přehledná.