Chytré žárovky Xiaomi se nebojte, zprovozníte ji za pár minut

Jedním z pilířů rodiny zařízení do chytré domácnosti od Xiaomi je chytrá žárovka Mi LED Smart Bulb. Její hlavní předností je její dostupnost, je levnější než modely konkurenčních systémů a navíc nepotřebuje k provozu žádné propojovací stanice!

Jedním z pilířů rodiny zařízení do chytré domácnosti od Xiaomi je chytrá žárovka Mi LED Smart Bulb. Její hlavní předností je její dostupnost, je levnější než modely konkurenčních systémů a navíc nepotřebuje k provozu žádné propojovací stanice, k internetu se umí totiž připojit sama. Žárovky lze ovládat na dálku pomocí vašeho smartphonu (aplikací Xiaomi Home), nebo pomocí chytrých asistentů Google Assistant či Amazon Alexa. Žárovka disponuje funkcemi jako měnění teploty světla, střídání barev (na výběr máte z 16 milionů možností) a vypínání/zapínání na dálku.

Označení „chytrá“ může leckoho odradit, ale nebojte se, instalace a ovládání je snadnější, než si myslíte.  Když si žárovku Mi LED Smart Bulb přinesete domu a vybalíte z krabičky, postupujete při její instalaci stejně, jako s jakoukoliv jinou žárovkou. Je potřeba se na daném místě instalace pouze ujistit ve dvou věcech: zda daný systém osvětlení disponuje požadovaným závitem E27 a zda je v dosahu domácí sítě wi-fi. Nevyhovující závit můžete ale samozřejmě vyřešit i redukcí (např. z E27 na menší E14). Žárovku pak jednoduše zašroubujte tak, aby pevně držela a pomocí klasického spínače daného osvětlení se ujistěte, že funguje.

Další krok je pak propojení s telefonem, abyste mohli využít plného potenciálu žárovky. K tomu potřebujete aplikaci Xiaomi Home, která je dostupná jak pro operační systém Android, tak iOS. K provozu aplikace, ve které vedle žárovky můžete spravovat i všechny ostatní produkty náležící do ekosystému chytré domácnosti Xiaomi, potřebujete uživatelský účet. Takže pokud jej ještě nemáte, zaregistrujte se. Jakmile je hotovo, přihlaste se. Pokud spouštíte aplikaci poprvé a nemáte zatím žádné jiné produkty Xiaomi, bude výčet propojených zařízení prázdný. To ale rychle napravíme.

Hned na úvodní stránce máte totiž tlačítko „přidat zařízení“ a skrze něj by telefon měl žárovku, kterou máte nyní nainstalovanou a zapnutou, najít. Pokud se nedaří, ujistěte se znovu že je žárovka v provozu, v dostatečné blízkosti domácí sítě wi-fi a případně se můžete pokusit žárovku resetovat do továrních nastavení tak, že ji 5x po sobě rychle vypnete a zapnete. Jakmile aplikace žárovku najde a provede potřebná nastavení, můžete si ji pojmenovat, třeba místem, kde se nachází. To vám usnadní správu žárovek do budoucna, pokud byste jich chtěli mít v domácnosti více.

Hotovo, nyní je Mi LED Smart Bulb připravena k ovládání. Klepněte na záložku žárovky a zobrazí se vám pět ovládacích tlačítek. Prvním na dálku světlo vypnete či zapnete, druhým pak pomocí tažení prstem po displeji ovládáte jas a teplotu světla. Třetí tlačítko pak slouží pro nastavení barvy světla. Záložka „Flow“ pak slouží k tomu, abyste si mohli nastavit cyklické střídání až čtyřech barev. No a nakonec páté tlačítko vyvolá seznam přednastavených režimů teploty, jasu a barvy. Skutečně se není čeho bát. A pokud ještě žárovku nemáte, můžete si ji vyzvednout za 699 korun v našem e-shopu.

Video návod: https://www.youtube.com/watch?v=CGhIUq6riPQ