Dvě smartphonové novinky od Xiaomi potěší skvělou výbavou!

redmi note 8 pro

Každým dnem očekáváme dvě novinky v podobě modelů Mi 9 Lite a Redmi Note 8 Pro!

Každým dnem očekáváme dvě novinky v podobě modelů Mi 9 Lite a Redmi Note 8 Pro. Oba telefony budou mít co nabídnout nejen po stránce designu, ale zejména štědré výbavy. Na své si tak přijdou příznivci jak stylových, tak velice dobře vybavených smartphonů.

Xiaomi Mi 9 Lite je model střední třídy, který zaujme mnoha nadstandardními prvky výbavy. Má krásný a velký 6,39palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a kapkovitým výřezem. Nechybí mu ani prémiová vlastnost v podobě čtečky otisků prstů zabudované přímo v displeji.

Inovativním designovým prvkem je osvětlené logo výrobce na zádech, které mění barvu na základně okolního světla a zároveň slouží jako notifikační dioda pro upozornění na příchozí hovory, přehrávání hudby či jako indikátor nabíjení. Záda telefonu jsou pokryta tvrzeným sklem a vybrat si můžete mezi černou, modrou nebo bílou barvou.

Telefon pohání procesor Snapdragon 710 společně s 6 GB operační paměti a v případě úložiště pro data máte možnost volby mezi 64 nebo 128GB verzí. Dále nechybí ani rozšíření paměti pomocí karty microSD, podpora dvou SIM, infračervený port a důležitá je i přítomnost NFC využitelného třeba pro platby pomocí mobilu. Samozřejmostí jsou konektory pro klasická sluchátka a USB-C. Mi 9 Lite má dále i výbornou výdrž díky 4 030mAh baterii s rychlým nabíjením Quick Charge 4. Systém Android ve verzi 9 je opatřen uživatelským prostředím MIUI 10.

V dnešní době je samozřejmě důležitý také fotoaparát a Mi 9 Lite není po této stránce žádný troškař. Nabídne hned trojici snímačů na zádech, přičemž ten hlavní má vysoké rozlišení 48 megapixelů, asistuje mu pak 13MPix širokoúhlý snímač a 2MPix senzor pro hloubku ostrosti fotografií. Přední fotoaparát pro selfie nabídne 32MPix rozlišení.

Druhou novinkou je pak model Redmi Note 8 Pro, který ztělesňuje nejen vysoký výkon, ale také rekordní rozlišení zadního fotoaparátu. Nástupce populárního modelu Note 7 se pyšní velkým 6,53palcovým IPS Full HD+ displejem s kapkovitým výřezem. Jeho záda s gradientním designem jsou pokryta sklem a najdete zde také čtečku otisků prstů. Telefon bude dostupný hned v pěti barvách: černé, bílé, zelené, modré a oranžové.

Model Note 8 Pro pohání moderní a výkonný procesor Helio G90T společně s 6 GB operační paměti. Dvě paměťové verze mají kapacitu buď 64 GB, nebo 128 GB. Obě se dají dále rozšířit paměťovou kartou. Nechybí ani podpora NFC pro mobilní platby, infračervený port nebo konektory pro sluchátka a USB-C. Výdrž telefonu na jedno nabití je velice dobrá díky vysoké kapacitě akumulátoru se 4 500 mAh a podporou 18W nabíjení.

Velkým lákadlem je pak samozřejmě sestava čtyř fotoaparátů na zádech, přičemž hlavní snímač má na současném trhu rekordní jemnost 64 megapixelů. Pro dosažené lepší citlivosti na světlo se umí sousední body fotoaparátu spojit ve vysoce kvalitní 16MPix snímky. Dále se můžete těšit na 8MPix širokoúhlý snímač, 2MPix makro fotoaparát a také 2MPix senzor pro práci s hloubkou ostrosti. Přední fotoaparát má rozlišení 20 megapixelů.

Obě novinky se na trhu objeví koncem září a jejich ceny začínají na 8.490 Kč v případě Mi 9 Lite, u Redmi Note 8 Pro pak na 6.890 Kč.