Mi Band 3 je levný a šikovný fitness náramek pro každého

Mi band 4

Chytrý náramek Mi Band 3 je ideální kandidát pro ty, co se chtějí ponořit do světa nositelné elektroniky a fitness měřičů s minimální investicí.

Chytrý náramek Mi Band 3 je ideální kandidát pro ty, co se chtějí ponořit do světa nositelné elektroniky a fitness měřičů s minimální investicí. Tento model se zaměřuje na ty nejdůležitější funkce a měří to, co je při různých metodách cvičení právě podstatné. Vzhledem ke svým funkcím se hodí na vaše zápěstí, i když právě necvičíte, jakožto všestranný asistent při interakci s obsahem ve vašem telefonu.

V první řadě ale připomeňme to, k čemu byl navržen: fitness. Mi Band 3 umí svými senzory změřit počet kroků, vaši tepovou frekvenci nebo kvalitu spánku a dovede i upozornit, že se máte během dlouhého sezení (např. v práci) protáhnout. Údaje vám náramek zobrazí jak přímo na displeji, tak pošle do vašeho smartphonu.

Propojení se smartphonem doporučujeme, ať už kvůli lepší interakci s daty, které náramek posbírá, ale také faktu, že pak máte notifikace ještě lépe na očích. Mi Band 3 zobrazí přijatou zprávu, identifikuje volajícího, dává pozor na nastavené budíky a další upozornění, ukazuje aktuální počasí a také vám dovolí telefon jednoduše odemknout díky funkci ověřených zařízení v systému Android. Příchozí hovory můžete skrze náramek přijímat i odmítat.

Samotný náramek je zhotoven z vysoce lehkých materiálů, na ruce jej skoro necítíte. Váží pouhých 20 gramů. Jeho OLED displej má rozlišení 128 x 80 pixelů a úhlopříčku 0,78 palce. Displej náramku aktivujete jednoduchým gestem otočení zápěstí stejně, jako kdybyste se chtěli podívat na běžné hodinky. Plavci ocení voděodolnost až do pěti atmosfér. Se smartphonem bezdrátově komunikuje pomocí Bluetooth 4.2.

Na jedno nabití vydrží až dlouhých 20 dní, což je v kategorii nositelné elektroniky výborná hodnota. O výdrž se stará malý akumulátor s kapacitou 110 mAh. Mi Band 3 je každopádně důkazem toho, že své chytré pomocníky nemusíte nabíjet každý den, právě naopak. Když klidně i dva týdny zapomenete náramek nabít, pořád vám ještě zbyde energie.

Ve svém smartphonu (se systémem Android nebo iOS) se hodí mít nainstalovanou aplikaci Mi Fit, která slouží právě jako přehled dat sebraných tímto náramkem. Můžete zde sledovat statistiky svého cvičení, mít přehled o dosažených cílech a samozřejmě také spravovat nastavení náramku.

Samotné tělo náramku se dá vyjmout z pružného pásku a libovolně měnit. Na výběr je hned ve třech barvách: modré, oranžové a černé.

BESTSELLER Mi Band 3 | Recenze Xiaomi Czech

Mi Band 3 má také už nástupce v podobě čtvrté generace, o něm si ale povíme něco zase příště.