Mi Bedside Lamp: Lampička do ložnice pro každou náladu

bedside lamp

Chytrá lampička Mi Bedside Lamp potěší a zaujme nejen ty, kteří se podobnými zařízeními nikdy nesetkali, a naopak nabídne dostatek funkcí i náročnějším uživatelům.

Chytrá lampička Mi Bedside Lamp potěší a zaujme nejen ty, kteří se podobnými zařízeními nikdy nesetkali, a naopak nabídne dostatek funkcí i náročnějším uživatelům. Přidejme si elegantní vzhled, který se hodí do mnoha ložnic společně se zajímavou cenou, a víc už snad ani vědět nepotřebujete.

Model Mi Bedside Lamp zaujme svým minimalistickým pojetím. Lampička se hodí jak do pečlivě stylové ložnice, tak do takové, kde estetiku vlastníci příliš neřeší. V jedné se šikovně schová, v druhé naopak o to víc vynikne.

Na samotném zapojení a ovládání tohoto modelu není nic složitého, stejně jako každou obyčejnou lampičku ji zapojíte do zásuvky a zapínáte či vypínáte velkým tlačítkem na vrchu. Je tu ovšem ještě jedno tlačítko, kterým přepínáte mezi režimem klasické žárovky s různou teplotou, barevným režimem a automatickým přechodem jednotlivých barev. Nakonec je tu schovaný ještě jeden ovládací prvek, a sice dotykový panel na vrchní straně. Právě pomocí něj měníte intenzitu světla či jeho teplotu a barvu.

Nebylo by to ovšem chytré zařízení, aby se ještě nedalo propojit s mobilním telefonem, kde se vám rázem zpřístupní možnost lampičku nejen aktivovat či nastavovat pohodlněji (díky přednastaveným režimům), ale hlavně také odkudkoliv. Pro tyto případy si do vašeho chytrého telefonu nainstalujete aplikaci Yeelight, kde po spárování přes domácí wi-fi síť máte rázem dálkový ovladač pro lampičku kdykoliv po ruce. Pozor, lampička jde spárovat i přes aplikaci Mi Home, ale ta slouží jako správce všech chytrých domácích zařízení Xiaomi a odsud pouze lampičku na dálku vypnete nebo zapnete. Plnou škálu ovládacích prvků najdete právě až v nástroji Yeelight.

Sadu připravených režimů oceníte asi nejvíce, protože stačí jen v aplikaci jeden z nich vybrat, a lampička se hned přizpůsobí na předpřipravenou intenzitu světla či barvu. Velice praktické jsou hlavně noční režimy s minimální svítivostí nebo naopak divoké „párty“ nastavení. Komu deset předpřipravených režimů nestačí, může si samozřejmě vytvořit svoje vlastní.

Pro skutečné nadšence pak existují i možnosti jako ovládat lampičku pomocí hlasového asistenta od Googlu (ačkoliv pouze v angličtině) nebo třeba volit barvu produkovaného světla pomocí naskenování barvy na fotografii v telefonu. Mi Bedside Lamp může dále měnit barvu v synchronizaci s přehrávanou hudbou a samozřejmostí je také možnost nastavit si, za jak dlouho se zařízení samo vypne.

Stejně tak lze lampičce udělit časový „rozvrh“ aby se sama spouštěla i vypínala tak, jak potřebujete, což se hodí třeba při předstírání přítomnosti v bytě či domě, pokud jste vy sami delší dobu pryč. Můžete však lampu zapínat i manuálně, jakmile ji jednou máte spárovanou v aplikaci, můžete ji plně ovládat třeba i když jste stovky kilometrů daleko. Samozřejmě pouze v případě, když necháváte ve vaší nepřítomnosti aktivní domácí wi-fi síť.

Pokud vás tato chytrá stolní lampa zaujala, je dostupná v našem e-shopu za cenu 1 590 korun ve variantě se zlatým podstavcem. A ložnicové relaxaci již nic nebrání.