Nabraná kila z Vánoc budete mít díky Xiaomi lépe pod kontrolou

Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou lépe sledovat vaši tělesnou váhu a v případě předsevzetí do nového roku, jak se vrátit zpátky do kondice.

Vánoce jsou obdobím, které před mnoho z nás postaví zásadní dilema: hlídat si postavu, nebo podlehnout lákadlům v podobě množství dobrého jídla, cukrovinek a celkového nicnedělání. Jenže po svátcích pak přijde nepříjemné zjištění, že kila šla nahoru. Máme pro vás ovšem pár tipů, které vám pomohou lépe sledovat vaši tělesnou váhu a v případě předsevzetí do nového roku, jak se vrátit zpátky do kondice.

V první řadě vám tělesnou hmotnost dovede pohlídat osobní váha Mi Body Composition Scale. Vedle váhy těla s přesností na 50 gramů vám tento chytrý pomocník změří také svalovou hmotu, kostní hmotu, tělesný tuk, viscerální tuk, obsah vody v těle, vypočítá BMI a sestaví celkové hodnocení vaší fyzičky. Na základě těchto dat si pak můžete lépe stanovit osobní cíle, kterých chcete dosáhnout na cestě za naplněním vašeho novoričního předsevzetí. Nejste na to ale sami, díky synchronizaci s chytrým telefonem pomocí aplikace Mi Fit udělá i další kus práce za vás váš smartphone.

Svou váhu a další údaje můžete přehledně sledovat v grafech a statistikách zobrazených v aplikaci, nastavit si cíl v podobě vaší ideální váhy a také porovnávat vaše data s ostatními. Třeba vás informace o tom, že si vedete lépe než ostatní ještě více podpoří v dalším cvičení. Mi Fit samozřejmě neslouží jen pro uchovávání dat z chytré váhy, ale chová se jako váš osobní měřič a správce aktivit, vhodný třeba pro běžce nebo cyklisty.

A když už je řeč o sportování, tak s ním vám ve snaze za udržení fyzičky a shození nabraných kil přes vánoce pomůže zase řada fitness náramků Xiaomi. Asi nejpopulárnější volbou je model Mi Band 4, který spojí všechny užitečné funkce chytrých náramků jako je monitorování fyzické aktivity včetně měření srdečního tepu s dlouhou výdrží baterie (až 20 dní) a hlavně i příznivou cenou.

Náročnější sportovce pak může zaujmout například nový model Xiaomi Amazfit Stratos 3. Ten nabídne až 19 sportovních režimů ve speciálním programu s výdrží až sedm dní na jedno nabití, nebo naopak program s výdrží až 14 dní při zachování nepřetržitého monitoringu srdeční aktivity s podporou 11 sportovních režimů. Nechybí ani integrovaná GPS a úložiště pro vaši hudbu, abyste mohli hodinky používat i nezávisle na vašem mobilním telefonu.

Osobní váhu Mi Body Composition Scale najdete v našem e-shopu za 1 199 korun, fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 pak za 890 korun. Pokročilé fitness hodinky Xiaomi Amazfit Stratos 3 pak můžete předobjednat za 5 690 korun.