Návod: Nainstalujte si na hodinky Amazfit vlastní ciferníky

Ciferník pro hodinky Amazfit

V tomto článku se podíváme na to, jak si do hodinek Amazfit Bip, Amazfit Pace, Amazfit Cor a Amazfit Stratos nainstalovat vlastní ciferníky.

Pokud mají hodinky Amazfit pod značkou Xiaomi něco společného, tak je to slušná nabídka funkcí, velmi dobrá výdrž na jedno nabití a také možnost změnit si základní ciferník za jiný. Nabídka ciferníků je však omezená na ty, které máte k dispozici v aplikaci Amazfit Watch, a často nepomůže ani to, že si na pozadí ciferníků můžete nahrát vlastní fotografii, příp. přímo v hodinkách upravit indikátory, ručičky, tři zástupce na ciferníku a styl hodin. V dnešním článku si ukážeme, jak si na naše chytré hodinky nahrát úplně nový ciferník, který přesně sedne vašemu stylu.

Vybírejte z 13 tisíc ciferníků!

Výchozím bodem jsou webové stránky Amazfitwatchfaces.com, kde najdeme ke stažení přes 13 tisíc ciferníků. Základní filtrace probíhá podle konkrétního modelu hodinek, samostatně jsou čtvercové ciferníky pro Amazfit Bip, kruhové ciferníky pro Amazfit Pace a Amazfit Stratos. Třetí samostatnou skupinou jsou obdélníkové hodiny pro náramek Amazfit Cor. V Galerii následně můžete vidět styly ciferníků, stačí si jen vybrat ten ideální a rozkliknout jej. Jako příklad můžeme uvést tento ciferník určený pro hodinky Amazfit Pace.

Vybraný ciferník pro hodinky Pace, resp. Stratos, po stisknutí na Download se stáhne soubor s příponou *.wfz
Vybraný ciferník pro hodinky Pace, resp. Stratos, po stisknutí na Download se stáhne soubor s příponou *.wfz

Pod položkou download následně ciferník stáhnete do počítače. Na výběr však máte jeden nebo rovnou dva typy souborů, *.wfz a *.apk. Jejich instalace do hodinek se kompletně liší, takže si pojďme ukázat postup u každého druhu souborů zvlášť.

Instalujeme ciferník *.wfz u Pace a Stratos

Instalace formátu *.wzf je velmi jednoduchá. Po stažení vybraného ciferníku do hodinek stačí připojit hodinky k počítači a nainstalovat patřičné ovladače. Následně soubor nahrajte do složky WatchFaces, a to bez jakékoliv tečky na začátku. Pak už stačí jen odemknout hodinky, dlouze podržet prst na stávajícím ciferníku a z nabídky vybrat ten, který jste do hodinek nově nahráli.

Instalujeme ciferník *.apk u Pace a Stratos

Nepatrně složitějším postupem můžete do hodinek nainstalovat i ciferník s příponou *.apk. Zde je třeba ještě konkrétně vybrat model hodinek. Pokud máte hodinky Stratos, je zřejmé, že sáhnete po verzi Stratos. V případě hodinek Pace vyberte verzi Pace jen tehdy, pokud v hodinkách používáte oficiální firmware nebo alternativní ROM Pacefied s češtinou. Pokud však používáte custom ROM postavenou na WOS2.0, i přesto si do hodinek Pace stáhněte verzi určenou pro hodinky Stratos. Instalační balíček *.apk je znám jako formát instalace aplikací pro operační systém Android, a hodinky Amazfit s ním nejsou kompatibilní jen čirou náhodou. Konkrétně model Pace běží na modifikovaném Androidu 5.1.

Ciferník pro hodinky Amazfit Pace, který je ve formátu *apk. Postup pro jeho instalaci je nepatrně odlišný
Ciferník pro hodinky Amazfit Pace, který je ve formátu *apk. Postup pro jeho instalaci je nepatrně odlišný

Jako příklad si můžeme uvést tento ciferník s *.apk souborem. Dále je třeba do PC s Windows stáhnout a spustit aplikaci APKinstaller. V ní nejprve v pravém horním rohu na tlačítku Devices dvakrát poklepete na připojené hodinky a následně v levém spodním rohu zvolíte Tools – Open apk file. Vyhledáte stažený *.apk soubor, zakškrtněte jej a stisknete tlačítko Install. Operace může trvat až několik minut, následně se u ciferníku zobrazí slůvko Installed. Všeobecně se nedoporučuje mít v hodinkách více nainstalovaných *.apk ciferníků než pět, ty, které nepoužíváte, přes aplikaci APKinstaller odeberte. Stačí přepnout do záložky App Manager, vybrat nepoužívaný ciferník hodinek a stisknout tlačítko Uninstall.

Xiaomi mi true wireless earphones
Instalujeme *.apk ciferník do hodinek Pace pomocí aplikace Apk Installer 3.5

Postup „nahození“ ciferníku do hodinek je stejný, jako *.wfz hodinek. Na aktuálním ciferníku podržte prst, odrolujte dolů až najdete váš ciferník, a kliknutím jej nastavte. V našem ukázkovém ciferníku NineteenSeventeen můžete navíc přes tlačítko Settings vybírat z několika barevných podbarvení a také jazyka. Aktuální měsíc tak bude vyobrazen zkráceně jako „ZAŘ“, zkratky čekejte i u dní v týdnů (PO – PA).

Instalace čtvercových ciferníků (Amazfit Bip a Amazfit Cor)

Amazfit Bip a Amazfit Cor se párují s telefonem přes aplikaci MiFit. Přes rozhraní aplikace se proklikejte k náramku/hodinkám a nainstalujte si alespoň jeden ciferník. Následně připojte spárovaný telefon k počítači a přejděte do složky /Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin/. Zde najdete soubor, který bude mít název podobný např. tomuto 5bad4139078d0.bin. Každý ciferník je označen unikátně, proto bude název ve vašem případě trochu odlišný. Délka a kombinace číslic a znaků by však měla rámcově sedět.

Stahujeme ciferník pro Amazfit Bip
Stahujeme ciferník pro Amazfit Bip

Název si zkopírujte. A úplně identicky pojmenujte i ciferník, který jste si stáhli na webu Amazfitwatchfaces. Ten pak nakopírujte do složky /Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin/ a přepište původní soubor. Spusťte aplikaci Mi Fit a znovu nastavte stejný ciferník, který již v náramku máte aktivovaný. Jeho náhled se v mobilní aplikaci sice nezmění, ovšem v reálu dojde na změnu ciferníku. Budete tak mít v náramku přesně ten, který jste si stáhli. Pro Amazfit Bip a Amazfit Cor můžete navíc přímo na webu vytvořit vlastní cíferník podle svých představ. Editor pro Amazfit Bip najdete zde, editační nástroje pro tvorbu ciferníků pro Amazfit Cor zase zde.