Objevte kouzlo profesionální fotografie s Xiaomi Mi Note 10

Staré fotografické pořekadlo praví, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna u sebe. S Xiaomi Mi Note 10 jich budete mít po ruce hned pět!

Smartphony už dávno nejsou pouze komunikačním prostředkem, ale z velké části jde o multi instrumentální zařízení, která se stala nedílnou součástí našich životů. Jednou z nejdůležitějších vlastností je bezesporu fotoaparát, který nám pomáhá zachytit neopakovatelné momenty. Z toho důvodu je dobré mít vždy po ruce chytrý telefon s co možná nejlepší kamerou, jakou má Xiaomi Mi Note 10.

Fotoaparát pro všechny situace

Staré fotografické pořekadlo praví, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna u sebe. S Xiaomi Mi Note 10 jich budete mít po ruce hned pět, respektive šest když k tomu připočteme přední selfie kamerku. Hlavní slovo má 108Mpx. snímač se špičkovou světelností f/1,69, který doplňuje čtyřosá stabilizace obrazu. Díky obřímu rozlišení se můžete spolehnout na ostré snímky plné detailů, kterými Mi Note 10 poráží většinu digitálních fotoaparátů. Vysokou světelnost objektivu pak oceníte při focení za zhoršených světelných podmínek, čemuž napomáhá také speciální noční režim.

Další fotoaparát je určen pro focení portrétů s efektem rozmazaného pozadí. Snímač má rozlišení 12Mpx.a chlubí se také technologií duálních pixelů. V kombinaci s pokročilým softwarem založeným na strojovém učení s ním vykouzlíte stejně perfektní portréty osob jako z profesionální zrcadlovky.

Pokud často vyrážíte s přáteli za zábavou, pak si velmi rychle oblíbíte ultra širokoúhlý objektiv. Díky záběru 117° nacpete na jednu fotografii klidně celou fotbalovou jedenáctku a ještě vám spousta místa zbude. Širokoúhlý objektiv najde uplatnění také při focení památek, interiérů a panoramat.

Užitečným pomocníkem je také teleobjektiv s pětinásobným optickým přiblížením. Jeho přítomnost naplno využijete v momentech, kdy chcete fotografovat vzdálené objekty. Na jedno kliknutí si takříkajíc „přitáhnete“ třeba zpěváka na pódiu, který je od vás několik desítek metrů.

Posledním do party je makro objektiv. S jeho pomocí můžete nahlédnout na svět z naprosto odlišné perspektivy. Možnost vyfotit zblízka detail květu nebo kapky rosy na listech je zkrátka něco, co s ostatními smartphony nezažijete. Pouze Xiaomi Mi Note 10 vám otevře dveře do úžasného  mikrokosmu, který je plný barev a zajímavých tvarů.

Mimořádný výkon a výdrž

Xiaomi Mi Note 10 ovšem není pouze o prvotřídním fotoaparátu. Ve stejně působivém duchu se totiž nese také zbytek výbavy. Téměř celou přední stranu zabírá 6,47“ AMOLED displej. Ten nabízí špičkové zobrazovací schopnosti, které vás doslova pohltí při každém jeho rozsvícení. Nouzi zde nebudete mít ani o výkon, který obstarává osmijádrový procesor a 6 GB operační paměti. Naprosto s přehledem si tak zahrajete ty nejnovější hry na plné detaily. Obavy nemusíte mít ani o bezpečnost. Mi Note 10 totiž disponuje čtečkou otisků integrovanou do displeje. Třešničkou na dortu je obří baterka s kapacitou 5 260 mAh, která hravě vystačí na dva dny provozu. Příjemným benefitem je také podpora rychlého dobíjení.

Xiaomi Mi Note 10 patří mezi ty nejlepší smartphony současnosti, což ostatně dokazují i nezávislé testy. Hlavním lákadlem je bezesporu fotoaparát, který strčí hravě do kapsy veškerou konkurenci a dokonce i řadu digitálních fotoaparátů. Opomenout nelze ani zbytek výbavy, která z něj činí ultimativní zařízení, co zvládne vyhovět požadavkům i těm nejnáročnějším uživatelům.