Objevte krásy České republiky. 5 míst, která určitě stojí za návštěvu

cestování

Přestože se letošní léto už pomalu chýlí ke konci, spousta lidí se ještě chystá vyrazit někam za zábavou, poznáváním krás přírody nebo objevováním architektonických skvostů v malebných městech i městečkách. A jelikož se velká část českých výletníků rozhodla strávit svou letošní dovolenou v tuzemsku, nabízí se otázka: Kam vyrazit za objevováním krás České republiky?

Ať už jste dobrodruh, chcete trochu „upustit páru“, máte rádi aktivní odpočinek v přírodě nebo vás lákají klidné procházky po centrech našich nádherných měst, podívejte se na těchto 5 tipů na zajímavá místa v naší české kotlině, která určitě stojí za to navštívit.

Máchovo jezero

Máte rádi moře a opalování, ale letos vás to za hranice moc neláká? Vůbec se vám nedivíme. Naštěstí však existuje alternativa, které se s nadsázkou říká „české moře“.

Na slavném „Mácháči“ si přijdou na své jak rekreanti z řad nevybouřeného mládí, tak rodiče s dětmi a starší výletníci, kteří svůj volný čas nejraději tráví koupáním, válením se na pláži a pozvolným chytáním bronzu. Areál Máchova jezera, jež se nachází severně od Prahy nedaleko České Lípy, nabídne spoustu zábavy rekreantům všech zájmů, pohlaví a věkových kategorií.

Mladí si zde mohou užít adrenalinové sporty a zatančit si na proslulé diskotéce, zatímco rodiny s dětmi a starší návštěvníci mohou využít ubytování v některém z přilehlých kempů, penzionů nebo chatek a jen tak relaxovat u vody. Nedaleko se přitom nachází Kokořínsko se slavným hradem, což je ideální místo na krátké výlety.

Pokud vyrážíte s partou přátel, určitě si budete chtít užít trochu toho adrenalinu, pouštět si nahlas hudbu, natáčet videa a sdílet všechny své zážitky na Instagramu. V takovém případě s sebou vezměte powerbanku Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro s obrovskou kapacitou 20 000 mAh, která vám v případě nouze doplní šťávu a zaručí, že si pobyt užijete od rána až do… rána!

Telč

Lákají vás spíše architektonické skvosty naší země a rádi byste vyrazili někam, kde budete mít všechno coby kamenem dohodil? V tom případě vyrazte do Telče. Toto malebné městečko, jež doslova zamrzlo v čase, se nachází v kraji Vysočina a zcela jistě zaujme všechny milovníky středověké městské architektury.

Prohlédnout si zde můžete místní zámek spolu se zámeckou zahradou, nádherné historické jádro zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO a mnoho zajímavých církevních památek. A jakmile se nabažíte architektury, můžete vyrazit na procházku podél romantického Telčského potoka, jež celé historické jádro obklopuje.

Jelikož je Telč opravdu malá, je vhodná i pro starší a fyzicky méně zdatné výletníky. Pro toulky po městě ale určitě stojí za to sáhnout také po elektrokoloběžce Xiaomi Mi Electric Scooter 2 Pro EU, jež se stane vaším dynamickým pomocníkem v poznávání krás této západomoravské perly. Koloběžka je mimořádně lehká a nabídne dojezd až 45 km, což je na Telč více než dostačující. Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Lysá hora

Bydlíte ve městě a svůj odpočinek si představujete spíše někde v přírodě? Rádi byste vyrazili někam na výšlap do hor, aktivně si odpočinuli a kochali se při tom panenskou krásou našich českých hor? Pak vás jistě zaujme Lysá hora, jeden z nejkrásnějších vrcholů v České republice a nejvyšší hora Těšínského Slezska.

Svůj výlet můžete zahájit např. v nedaleké Ostravici. Čeká na vás středně těžký výšlap v délce 8,5 km po červené značce, při němž se budete kochat okolní krajinou a v případě dobrého počasí i krásným výhledem na daleké Jeseníky. Na vrcholu si budete moci odpočinout a doplnit energii v Bezručově chatě, která je pojmenovaná po slavném českém básníkovi. Ten mimochodem Lysou horu doslova zbožňoval a na svých dlouhých toulkách okolní horskou krajinou čerpal inspiraci pro svou tvorbu.

Pokud na svých výletech rádi posloucháte hudbu nebo vaše oblíbené podcasty, určitě s sebou přibalte i kvalitní bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Ta nepřekáží, nevypadnou z uší a nabídnou až 20 hodin ničím nerušeného poslechu, díky čemuž Lysou zdoláte jedna báseň. Užijte si na svých túrách kvalitní poslech díky moderním sluchátkům, na které se budete moci spolehnout!

Česká Sibiř

Mnozí si svůj volný čas nedokáží představit jinak než v sedle milovaného kola. Patříte do této skupiny i vy? V tom případě se vydejte objevovat krásy České Sibiře a Podblanicka, které jsou pro cyklovýlety jako stvořené. Kromě nádherné přírody zde narazíte i na spoustu památek a jiných zajímavostí.

Vyrazte třeba z Votic a užijte si vyhlídkovou okružní jízdu, jež vás dovede až do Mladé Vožice. Cestou zdolejte nejvyšší horu oblasti Benešov, projeďte lesními stezkami až do Miličína a tam se vydejte za památkami, např. zajímavou skálou zvanou Miličinský lev nebo rozhlednovým vrchem. Pokračujte po malých silničkách až do Mladé Vožice, kde si prohlédněte nedalekou zříceninu hradu Šelmberk.

Na zpáteční cestě se zastavte u rozhledny Kovářka, zavítejte do malebné obce Neustupov a užijte si krásu největší středočeské lípy spolu s tajemnou atmosférou židovského hřbitova. Celá trasa má příjemných 45 km. Pokud by to na vás bylo příliš, můžete si ji libovolně zkrátit.

Na cyklovýletech je třeba počítat se vším, a to včetně nepřízně počasí a defektů. S tím druhým vám pomůže přenosný vzduchový kompresor Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor, jež na jedno nabití zvládne nafouknout až 8 pneumatik jízdních kol. Díky malé velikosti se vám hravě vejde do batohu, přičemž je schopen nafouknout i nejrůznější míče spolu s pneumatikami do motocyklů a automobilů.

Liberecko

Pokud jste z Prahy a chcete jen tak někam vyrazit na výlet, ale třeba i na prodloužený víkend, sedněte na vlak a vyrazte na Liberecko. Za dvě hodiny se ocitnete v kraji plném skvělých lidí a zajímavých přírodních i architektonických památek, z nichž si vybere opravdu každý.

Milovníci středověkých hradů a zámků zde mají skutečně hodně co objevovat. Za zmínku stojí např. Bezděz, Grabštejn, Valdštejn nebo třeba zámek Jilemnice. Na své si přijdou i milovníci církevních památek nebo zřícenin. Smutní přitom nezůstanou ani milovníci přírodních krás naší republiky, kterým se jistě zalíbí možnost výšlapu na Ještěd, prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní, impozantní Hruboskalsko nebo túra vedoucí Riegrovou stezkou.

Možností je zde skutečně obrovská spousta, stačí jen hodit batoh na záda a vyrazit. S tím vám pomůže skvělý batoh na cesty Xiaomi Mi City Backpack Dark Blue, který je pohodlný na nošení, zaujme vás svou krásnou, tmavě modrou barvou a hravě do něj sbalíte všechno, co na svých toulkách Libereckým krajem budete potřebovat.