Objevte s aplikací Mi Home kouzlo chytré domácnosti a vytěžte ze svých produktů maximum

Chytré osvětlení, vysavač, rychlovarná konvice, čistička vzduchu či rýžovar – to je pouze letmý výčet toho, co můžete v dnešní době ovládat ze svého telefonu!

Chytré osvětlení, vysavač, rychlovarná konvice, čistička vzduchu či rýžovar – to je pouze letmý výčet toho, co můžete v dnešní době ovládat ze svého telefonu. To samo o osobě otevírá nové možnosti, jak si zpříjemnit život a užít si více pohodlí. V případě produktů Xiaomi však dostáváte ještě mnohem víc. Všechny produkty s logem této značky sdružuje pouze jediná aplikace s názvem Mi Home. Doslova pod palcem tak můžete mít kompletně celou domácnost. Pojďme se tedy podívat na to, co aplikace umí a jak díky ní vytěžit z chytré domácnosti maximum.

Vše pod jednou střechou

Klíčovým benefitem Mi Home je sdružení všech Xiaomi produktů do jediné aplikace, která je zdarma ke stažení pro operační systémy Android a iOS. Po vytvoření uživatelského účtu se ukáže úvodní obrazovka, odkud lze do aplikace přidávat nová zařízení. Učinit tak můžete prostřednictvím tlačítka “+“ v pravém horním rohu. Po jeho stisknutí se spustí inteligentní vyhledávání produktů ve vašem okolí. K párování můžete využít také seznam všech podporovaných Xiaomi zařízení, která jsou přehledně rozdělena do konkrétních kategorií.

Samotný proces přidávání nových produktů je intuitivní záležitostí a v podstatě stačí, abyste sledovali pokyny na displeji telefonu, který vás provede všemi nezbytnými kroky. Jedinou podmínkou je mít telefon v dohledové vzdálenosti od daného příslušenství a být připojen k domácí Wi-Fi. Pokud jste udělali vše správně, zařízení se objeví na kartě s názvem “Xiaomi Home“. Odsud pak stačí kliknout na konkrétní ikonku, což vás přesměruje do podrobného nastavení produktu. Jak se začne sbírka vašich chytrých pomocníků rozrůstat, můžete je rozdělovat podle místností, kde se nachází. To kromě snadnější obsluhy oceníte také při vytváření nejrůznějších automatizací.

Řekněte všem, co mají dělat

Ovládat na dálku vysavač, žárovku v ložnici nebo rychlovarnou konvici je fajn, ale to pravé kouzlo chytré domácnosti přichází se vzájemným provázáním všech jejích prvků. K tomu slouží záložka s názvem “Automation“, kde si uživatel může vytvářet vlastní automatizace. V aplikaci lze například vytvořit automatizaci, která po vašem odchodu z domu vypne všechna světla, aktivuje alarm a zapne robotický vysavač.

Při vytváření vlastních automatizací se můžete opravdu vyřádit a nastavit si chování veškerého příslušenství přesně podle vašich představ. Xiaomi Mi Home nabízí také řadu pokročilých nastavení, které uspokojí i ty nejnáročnější hračičky, co chtějí mít nad vším maximální kontrolu. Přesto si aplikace zachovává jednoduchý design a rozhraní, v němž se snadno zorientují i méně zkušení uživatelé.