Představujeme nejdůležitější novinky prvního měsíce v roce 2019

Blog ekolo

Naše novinky vám osladí život v každém směru. Usnadní pohyb po městě, ohlídají vaši domácnost nebo zpříjemní volný večer domácím kinem.

Stejně jako v předchozím měsíci, i tentokrát se produktové novinky dočkávají přehledného shrnutí a stručného představení. Co přinesl leden 2019?

 

Projektor Mi Laser 150

Bezkonkurenční velikost a kvalitu obrazu přináší nový projektor Mi Laser 150. Číslovka v názvu odkazuje na úhlopříčku promítací plochy, která dle vzdálenosti dosahuje od 80″ až po neuvěřitelných 150 palců. Na rozdíl od mnoha jiných projektorů lze Mi Laser 150 díky ultrakrátkému zaostření umístit pouhých 5 až 50 centimetrů od stěny, na kterou chceme promítat. Projektor tak své využití najde i v prostorově skromnějších pokojích a díky promítání směrem nahoru obraz nepřeruší ani okolní pohyb diváků.

O hluboký zážitek jako z opravdového kina se stará vysoký jas, Full HD rozlišení, podpora HDR i výborný barevný kontrast 3000:1. Jedinečnou atmosféru dotváří precizní ozvučení z vysoce výkonných vestavěných reproduktorů. Mi Laser 150 se vám zalíbí i pro svůj čistý design, se kterým dokonce vyhrál ocenění Good Design Award 2017. Projektoru nechybí ani další vychytávky jako je možnost upevnění na stěnu, zvláště účinné chlazení pro vyšší životnost nebo pohodlné dálkové ovládání. Bát se nemusíte ani o bezpečnost – projektor totiž neustále snímá okolí a pokud se něco dostane do světelného toku, projektor ihned přestane vysílat.

 

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Maximální bezpečí je pro mnoho z nás naprostou prioritou. Kde jinde bychom se přitom měli cítit bezpečněji než u nás doma. S rozmachem chytrých zařízení se přirozeně nabízí jejich využití i v tomto segmentu. Společnost Xiaomi za tímto účelem vytvořila Mi Smart Sensor Set, v jehož balení najdeme gateway, dálkový spínač, dva senzory oken/dveří a dva senzory pohybu. Jde o komplexní zabezpečovací systém, který váš byt i dům kompletně a spolehlivě ochrání.

Systém komunikuje s mobilní aplikací Mi Home a upozorní vás na odhalený pohyb z kteréhokoliv čidla. Pokud u vás někdo otevře okno, dveře nebo se bude pohybovat po domě, budete o tom okamžitě vědět. Uživatel uvítá i naprosto snadnou instalaci. Stačí vše umístit na námi zvolená místa a aktivovat. Všechny údaje sbírá gateway, tedy jakási komunikační brána, která je navíc vybavena světlem s 16 milióny barev, reproduktorem, dokonce i rádiem.

 

 

Mi QiCYCLE Electric Folding Bike

Po nevídaném úspěchu naší elektrické koloběžky Mi Electric Scooter přichází do Česka i elektrokolo s názvem Mi QiCYCLE Electric Folding Bike. Je ideálním dopravním prostředkem do každého města. Ať už se chystáte do práce, do školy nebo na nákup, tohle elektrické kolo vás tam bez problému dopraví. Jízda je přitom snadná, rychlá a zábavná. 18650 mAh lithiová baterie ve středu kola zachovává stabilní těžiště a s dojezdem až 45 km se tak dostanete tam, kam potřebujete.

 

250W motor si zase poradí s kdejakým vyvýšením a když baterie náhodou dojde, v jízdě můžete pokračovat „na vlastní pohon“. Elektromotor zajistí komfortní dopravu a vy můžete vyjet na důležitou schůzku, aniž byste se obávali přebytečného potu. Skládací mechanismus umožňuje snadné skladování doma či v práci, stejně tak možnost cestovat s kolem městskou hromadnou dopravou.

 

V náboji předního kola najdeme kvalitní elektromotor, který na základě informací z torzního senzoru snímá míru našeho šlapání a přidává tolik energie, kolik zrovna potřebujeme. V kombinaci s třístupňovou převodovkou uznávaného výrobce Shimano se nemusíte bát ani členitějšího terénu.

 

Na řídítkách najdeme malý palubní počítač, který sleduje všechny důležité údaje, od výkonu a rychlosti až po ujetou vzdálenost nebo spotřebované kalorie. Získaná data se mohou synchronizovat s mobilním telefonem, případně je lze uložit na cloud. Skrze počítač také přepínáme mezi čtyřmi stupni asistence, čímž volíme míru pomoci od motoru s možností přidat až 150 % síly. Naše elektrokolo také zaujme minimalistickým nadčasovým vzhledem. Jste připraveni vydat se na cestu?