Přivítejte Xiaomi Mi Note 10, rekordmana v jemnosti fotoaparátu!

mi note 10

Tento smartphone má fotoaparát s neuvěřitelným rozlišením 108 megapixelů a odborníky je hodnocený jako vůbec nejlepší fotomobil na trhu.

V uplynulých měsících bylo na trhu spoustu pokusů, jak vyzdvihnout fotoaparát ve smartphonu na co nejvyšší možnou úroveň, ovšem žádný jiný model se nepřiblížil tomu, co se povedlo našemu telefonu Xiaomi Mi Note 10. Tento smartphone má fotoaparát s neuvěřitelným rozlišením 108 megapixelů a odborníky je hodnocený jako vůbec nejlepší fotomobil na trhu.

Xiaomi Mi Note 10 disponuje velice atraktivní kombinací prémiové výbavy a dostupnější ceny. Má totiž hned několik vlastností, které z něj činí jeden z předních modelů na trhu, ovšem zároveň je stále levnější, než tradiční vlajkové lodě ostatních výrobců.

Telefon má elegantní design, pokrytý je z obou stran tvrzeným sklem, které zaručí dostatečnou odolnost. Displej je zahnutý na obou bocích a zobrazovací panel s technologií AMOLED má velice živé podání barev. Jeho úhlopříčka je 6,47 palců s rozlišením 1 080 x 2 340 pixelů. Nechybí ani moderní kapkovitý výřez, ve kterém najdete přední fotoaparát. Okolo samotné obrazovky jsou pak jen minimální rámečky.

Po hardwarové stránce je také rozhodně na co se těšit, o výkon se stará nový procesor Snapdragon 730G s výborným výkonem. Doplňuje jej 6 GB operační paměti a 128 GB prostoru pro data v případě standardní verze. Mi Note 10 Pro pak nabídne 8 GB operační paměti a 256 GB uživatelské paměti. Ohromující je pak i kapacita baterie s 5 620 mAh, která navíc podporuje rychlé 30W nabíjení. K nabití do plné kapacity vám tak stačí pouze 65 minut.

Ve výbavě dále najdete vedle standardní bezdrátové konektivity (wi-fi, Bluetooth, LTE) také NFC pro bezkontaktní platby. Samozřejmostí je i podpora dvou aktivních SIM a z fyzických konektorů se pak nezapomnělo jak na moderní USB-C, tak ani často opomíjený sluchátkový jack. Operační systém Android 9.0 Pie je standardně opatřen grafickou nadstavbou MIUI 11.

Zcela nejzajímavější částí výbavy je ovšem fotoaparát, který disponuje skutečně luxusní sestavou hned pěti snímačů. Základní senzor má neuvěřitelnou jemnost 108 MPix, který se dá v případě potřeby spojením sousedních buněk snímače používat i v režimu 27MPix rozlišení s vysokou citlivostí na světlo. Pokud chcete obraz opticky přiblížit, máte k dispozici buď 12MPix fotoaparát s dvojnásobným zoomem nebo 5MPix senzor s pětinásobným přiblížením. Dále je k dispozici také 20MPix širokoúhlý senzor a 2MPix snímač pro pořizování makro fotografií. Základní a pětinásobně přiblížený fotoaparát navíc disponují optickou stabilizací. Zapomenout nesmíme ani na přední selfie kamerku, která oplývá rozlišením 32 MPix.

Levnější varianta Xiaomi Mi Note 10 (paměťová konfigurace 6/128 GB) se bude prodávat za 14 490 korun, model Mi Note 10 Pro (8/256 GB) pak dostanete za 15 990 korun.