Řekněte sbohem vysávání a přenechte to robotickému vysavači Mi Robot Vacuum

robot vacuum

Vysávání patří jednoznačně mezi nejméně příjemné domácí činnosti. Naštěstí však žijeme v době, kdy si můžeme pořídit samoobslužné stroje, které tuto práci odvedou za nás!

Vysávání patří jednoznačně mezi nejméně příjemné domácí činnosti. Naštěstí však žijeme v době, kdy si můžeme pořídit samoobslužné stroje, které tuto práci odvedou za nás. Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum je v tomto směru neocenitelným pomocníkem, který nikdy neodmlouvá a na váš rozkaz se kdykoli pustí do boje o čistou podlahu.

Podzim to rozjel na plné obrátky, zima už pomalu začíná klepat na dveře a my si díky tomu přinášíme domů čím dál větší množství nečistot. To je holý fakt a je pouze na nás, jak se s ním dokážeme vypořádat. Jednou z možností je vzít do ruky klasický vysavač a donekonečna lítat s hubicí po bytě. Pokud vás tahle představa děsí, je tu ještě jedno řešení – Xiaomi Mi Robot Vacuum.

Dokonalá orientace v prostoru

Klíčovým parametrem všech robotických vysavačů je způsob, jakým se pohybují po místnosti. Mi Robot Vaccum je v této disciplíně naprostým přeborníkem a srovnatelnou konkurenci zadupává hluboko do země. Vděčí za to armádě senzorů, které fungují jako samostatné smysly. Mozkem vysavače jsou tři procesory, které spolu navzájem spolupracují. Synchronizovaně zpracovávají nasbíraná data a vytváří detailní mapu místnosti. Na základě těchto údajů plánují optimální trasu.

Laserový senzor umístěný na horní straně funguje jako oči vysavače. Robot neustále skenuje prostor kolem sebe, odhaluje možné překážky a vypočítává, jak daleko se od nich nachází. Další čidla jsou umístěná prakticky po celém obvodu vysavače, což z něj činí jeden z nejchytřejších produktů na trhu. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že by vám nárazem zničil drahou vázu z období čínské dynastie Ming nebo spáchal sebevraždu pádem ze schodů.

Xiaomi Mi Robot Vacuum ovšem není pouze chytrým kouskem elektroniky, má také vyspělou techniku pro efektivní vysávání. Automaticky se dokáže přizpůsobit povrchu, na kterém se aktuálně pohybuje. Spáry mezi dlaždicemi tak vysaje stejně dobře jako vinylovou podlahu či koberec. Díky bočnímu kartáči vymete každý roh i prostor těsně u stěny. Hlavní kartáč je neustále v kontaktu s podlahou a hravě si poradí s vlasy, chlupy, prachem či střepy. Vysoký sací výkon obstarává kvalitní japonský motor, který nasaje 0.67 m³ vzduchu za minutu o maximálním tlaku 1800 Pa.

O své nabíjení se postará sám

Mi Robot Vacuum je dále vybaven silnou baterií, s níž zvládne fungovat 2,5 hodiny a pokrýt až 250 metrů čtverečních. Po vysátí se navíc zvládne sám dopravit zpět k nabíjecí stanici nejkratší možnou cestou. Pokud během vysávání klesne kapacita pod předem nastavenou úroveň, automaticky se dojede nabít a poté opět pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil.

Pokud se chcete podívat, jak vypadá aktuální stav vysávání, stačí vzít do ruky chytrý telefon a skrze mobilní aplikaci vysavač zkontrolovat. Prostřednictvím mobilu můžete navíc upravovat řadu dalších funkcí, jako je plánovač úklidu či režim vysávání – tichý, normální a silný.

S Xiaomi Mi Robot Vacuum získáte neúnavného parťáka do domácnosti, který se vždy postará o to, aby vaše podlaha byla maximálně čistá.

https://old.xiaomi.cz/chytra-domacnost/vysavace/mi-robot-vacuum/