Sada senzorů Xiaomi pomůže zabezpečit dům nebo byt

mi smart senzor set

Multifunkční sada senzorů vás upozorní na otevření dveří nebo oken vašeho zamčeného domu. Umí ale také řadou funkcí zpříjemnit běžný život.

Bezpečnostní senzory mohou plnit více funkcí, než „jen“ hlídat váš dům. Mi Smart Sensor Set je dobrým příkladem. Vedle toho, že zaznamená podezřelou aktivitu ve vašem domě či bytě a upozorní vás na ni, umí zároveň svoje schopnosti využít i ke zvýšení vašeho pohodlí. Vyplatí se tak jej používat jak v případech, když nejste doma, tak i během vaší přítomnosti. Komfort, který dokáže používání Mi Smart Senzor Setu nabídnout, vám určitě přijde vhod.

 

Jeden příklad za všechny: obvyklý senzor pohybu, který byste si běžně koupili ke hlídání vašeho obydlí, může mít zároveň i jinou praktickou funkci. Když rozpozná, že jste doma, je z něj najednou všestranný pomocník. Rozsvítí vám při cestě do koupelny světlo, zapne čističku vzduchu.

 

V balení najdete řídící jednotku, dálkový spínač, dva senzory pro dveře či okna a dva senzory pohybu. Řídící jednotka je centrem tohoto systému a připojuje se k internetu přes domácí síť Wi-Fi. Zároveň komunikuje i se všemi dostupnými senzory v domě. Její součástí je zabudovaný reproduktor a pás s LED diodami. Zapojuje se přímo do zásuvky. Instalace tak nemůže být jednodušší.

S řídící jednotkou komunikuje spínač, kterým můžete dát najevo, jak se celý systém má v danou chvíli chovat a dávat pokyny jednotlivým modulům. Spínač zastupuje také váš mobilní telefon ve chvíli, kdy systém senzorů zrovna nemůžete ovládat aplikací Mi Home ze svého smartphonu. Stisknutím spínače tak můžete aktivovat či deaktivovat alarm, dlouhým či dvojitým stiskem lze zapnout domácí osvětlení či jiné přidružené zařízení v rámci systému Mi Home.

Dále jsou k dispozici pohybové senzory, které mají úhel záběru 170 stupňů a zaznamenají pohyb až ve vzdálenosti sedmi metrů. Senzory jsou samozřejmě programovatelné a mají širokou škálu použití. Mohou spustit alarm při indikaci pohybu. Když jste doma, může na základě detekce pohybu zapnout světlo nebo celou řadu jiných propojených zařízení Xiaomi, které připojíte.

Senzory pro dveře či okna mají primárně bezpečnostní funkci. Pošlou vám notifikaci do telefonu, kdykoliv zaznamenají otevření či zavření dveří/okna, případně mohou rovnou aktivovat domácí alarm v centrální jednotce. Senzor na dveře je větší, okenní jednotka má menší rozměry a k oknu se přichytává magnetickou podložkou.

Celý systém je navržený tak, aby rozšiřoval možnosti skupiny vašich domácích produktů Mi Home. Přes mobilní aplikaci nastavíte jednotlivé vazby mezi senzory a další elektronikou. S trochou kreativity může jedna akce (příchod domu, první ranní pohyb v pokoji po probuzení, stisknutí spínače a podobně) aktivovat celou řadu dalších zařízení. Fantazii se meze nekladou a možnosti si rozšiřujete s každým dalším produktem, který do této sady zahrnete. Během následujících měsíců budou k dispozici i rozšiřující senzory.

 

Všechny propojené senzory s centrální jednotkou komunikují bezdrátově a nemusíte je nabíjet, jejich baterie má při standardním používání životnost až dva roky. Sada je určena jak pro zkušené uživatele, kteří si ji „naprogramují“ ke svému obrazu, tak pro laiky. Senzory v základu stačí jen rozmístit a aktivovat centrální jednotku zapojením do zásuvky. Byla by však škoda nevyužít celou řadu dalších možností, které se vám otevřou správou vaší nové chytré domácnosti v aplikaci Mi Home ve vašem chytrém telefonu.