Už se stačí jen podívat. Telefony Xiaomi nově odemknete i obličejem

Zamykací obraz telefon

Očekávaná funkce zabezpečení telefonů Xiaomi pomocí rozpoznání obličeje majitele je zde. Aktualizace se dočká hned několik modelů, další budou přibývat.

Moderní způsob, jak odemknout váš smartphone je konečně tady. Stačí jen aktivovat obrazovku a hledět při tom na displej, přední senzory se už samy ujistí, zda jste to skutečně vy. Nemusíte prstem hledat patřičné místo na těle telefonu, nemusíte zadávat hesla ani PIN kódy. Tedy, stále můžete, ale záhy pochopíte, že jen podívat se na displej je asi ta nejpohodlnější cesta.

Aktualizace firmwaru uživatelského prostředí MIUI 10 v tuto chvíli už dorazila nebo v nejbližších dnech dorazí na modely Xiaomi Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Mix 3, Pocophone F1, Redmi Note 6 Pro a Redmi 6. Seznam není finální, aktualizace se po řádném testování dočkají i další modely, jmenovitě třeba Mi Mix 2S, Redmi 6A nebo Mi Max 3. Spousta z nich na to jde ale po svém.

Třeba právě model Mi 8 Pro je vůbec prvním smartphonem se systémem Android, který se může pochlubit 3D skenováním obličeje. To je v současnosti jedna z nejpropracovanějších a nejpřesnějších technologií, jak určit, že se na telefon díváte skutečně vy. Vylepšeným senzorem pro snímání obličeje se ale chlubí i modely Mi 8, Mi Mix 3 a Pocophone F1, které používají infračerveného světla k optimálnímu fungování i ve zhoršených světelných podmínkách. Rozpoznání je tak bleskové i ve tmě. Zbytek telefonů se spoléhá na okolní světlo, popřípadě to, které je k dispozici ze svítící obrazovky.

Tento způsob zabezpečení telefonu najdete na stejném místě v menu nastavení, kde jste přidávali váš otisk prstů. Je to záložka „Zamykací obrazovka a heslo“. Zde hned nahoře pod možností správy otisků prstů přibyla (nebo brzy přibude) možnost „Přidat tvář“. Následovně se už jen stačí řídit pokyny telefonu. Jak už jsme výše zmínili, použití rozpoznání obličeje lze kombinovat s dalšími metodami, jako jsou třeba otisky prstů. Nastavení této varianty zabezpečení je také stejně jako otisk prstu podmíněno PIN kódem či heslem, abyste zamezili případnému zablokování telefonu. To by mohlo nastat, pokud byste například rozbili přední krycí sklo telefonu a rozpoznávání obličeje by přestalo správně fungovat.

My jsme tuto novou možnost odemykání vyzkoušeli na modelu Mi 8 Lite, který už i tak disponuje velmi rychlou a přesnou čtečkou otisků prstů. I za relativního šera v místnosti nám Mi 8 Lite rozpoznal obličej prakticky okamžitě po probuzení displeje, do prodlevy mezi těmito dvěma akcemi by se snad nevešlo ani mrknutí. A to jde o telefon, který nemá ani jedno z výše zmíněných vylepšení. Už jen to svědčí o propracovanosti této funkce.

Modely chytrých telefonů s odemykáním pomocí tváře jsou momentálně také zahrnuty do naší VELKÉ SLEVOVÉ AKCE.