Vaření s rýžovarem Xiaomi je chytré, jednoduché a výsledek chutná skvěle

Rýžovar

Chytří domácí pomocníci nejsou jen různé žárovky, senzory a kamery, ale třeba i zařízení, které vám umí uvařit. Přesně takovým případem je chytrý rýžovar Mi Induction Heating Rice Cooker od Xiaomi.

Chytří domácí pomocníci nejsou jen různé žárovky, senzory a kamery, ale třeba i zařízení, které vám umí uvařit. Přesně takovým případem je chytrý rýžovar Mi Induction Heating Rice Cooker od Xiaomi. Udělá lepší práci než běžné rýžovary, je rychlejší, má celou sadu chytrých funkcí a ještě dobře vypadá.

Rýžovar využívá technologii elektromagnetické indukce a mikro-tlakového ohřevu. Společně s pečlivou kontrolou teploty v hrnci se postará o rovnoměrný ohřev, takže se nestane, že by část rýže byla nedovařená a část spálená. Vyvážený ohřev zaručí, že můžete počítat s celou porcí, kterou do hrnce vložíte a nebudete muset část z ní po uvaření vyhazovat. Navíc zajistí, aby byla rýže hezky lepivá a dala se tak lépe konzumovat.

Výhody ovšem nekončí jen ve vzhledu výsledného pokrmu. V nádobě s tlakem 1,3 barometru a teplotě 105 stupňů, kde je efektivně zachycena pára se docílí toho, že se z rýže uvolní správné živiny: vitamíny a cukry. Je tak připravena pro všechny, kteří si chtějí vychutnat tu nejlepší kvalitu společně s optimálním poměrem živin.

Vnitřní nádoba rýžovaru je vyrobena z kvalitní šedé litiny, která má skvělé tepelné vlastnosti. Rovnoměrně vede teplo po celém povrchu hrnce a je vhodným materiálem pro elektromagnetickou indukci. Vnitřní povrch hrnce je zároveň pokrytý PFA vrstvou od japonské firmy Dalkin. Tato metoda se využívá u kvalitních japonských rýžovarů a díky ní se rýže nelepí na povrch hrnce, takže máte posléze i daleko méně práce s jeho čištěním.

Vařící systém rýžovaru Mi Induction Heating Rice Cooker je optimalizovaný na různé způsoby vaření (a to více než 2 000 typů) v závislosti na druhu rýže: celkem jich rýžovar umí rozpoznat přes 200. Stačí jen smartphonem naskenovat čárový kód na balení a o víc se není třeba starat.

Samozřejmou komponentou spadající do ekosystému zařízení v chytré domácnosti je propojení s vaším smartphonem. V rámci aplikace Mi Home máte rýžovar plně pod kontrolou i na dálku a můžete si nastavit, kdy se má vaření rýže spustit, jak dlouho ji má rýžovar ohřívat (umí to až 24 hodin) a zároveň vás i v aplikaci umí upozornit, že je rýže hotová. Představte si, že zapnete vaření rýže na dálku při odchodu z práce a po příchodu domu máte už jídlo připravené. Aplikace vám zároveň nabídne i relevantní recepty jak dále rýži využít.

Mi Induction Heating Rice Cooker zároveň zapadne svým příjemně minimalistickým vzhledem do každé kuchyně. Pokud máte o takového pomocníka zájem, můžete jej zakoupit za cenu 2 990 korun v našem e-shopu.

 

 

Přejeme vám dobrou chuť!