Videorecenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 3

Náramek Xiaomi Mi Band 3

Máme pro vás další videorecenzi. Tentokrát si ukážeme, jak dopadl fitness náramek Mi Band 3 po intenzivním měsíčním testování.

Náramek Mi Band 2 se za poslední dva roky stal často vyhledávaným produktem. Za pár stokorun jste měli na zápěstí pomocníka, který vám monitoroval srdeční tep, počítal kroky, vydržel dlouho na jedno nabití a ještě něco vydržel (IP67). V dnešní videorecenzi vám ukážeme, jak je na tom nástupce náramku, Mi Band 3. Video hledejte na konci článku.

Oficiální představení náramku Xiaomi Mi Band 3:

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3 | Xiaomi Czech

Náramek je opět dvoudílný. Zaoblené tělo zacvakáváte do silikonového řemínku, který na ruce drží pevně. Nemusíte se bát, že by vám ze zápěstí vyklouzl. Stěžejní součástí je drobný dotykový OLED displej s rozlišením 128 × 80 pix. K přesunu mezi nabídkami slouží jednoduchá gesta, na pozadí si můžete vybrat z několika stylů hodin. Displej se však rozsvítí až tehdy, jakmile si náramek zvednete před obličej. Na vnitřní straně náramku najdeme měřič srdečního tepu. Pokud měří tep neustále, připravte se na to, že se integrovaná 110mAh bude rychleji vybíjet. Samotné měření však můžete přenechat na čistě ruční režim. Zajímavý je i monitoring spánku, a to podle toho, jak moc se s náramkem v noci v posteli hýbete. Počítejte opět s detailními statistikami, které si můžete zobrazit v grafech. Vestavěný krokoměr vám bude počítat ušlé kroky během dne a z toho počítat spálené kalorie. Nechybí ani předpřipravené cvičební režimy, které vám u jednotlivých disciplín měří čas, rychlost, tempo a další relevantní údaje. Veškerá data se synchronizují s vašim telefonem a aplikací Mi Fit, kterou stáhnete bezplatně z Google Play.

Náramek Xiaomi Mi Band 3
Náramek Xiaomi Mi Band 3 se v ČR prodává pouze v černé barevné variantě

V ní si můžete nastavit např. denní cíl kroků. Veškerá sesbíraná data z náramku se automaticky synchronizují s telefonní aplikací, je třeba se jen přihlásit pod vašim Xiaomi účtem. K dispozici máte detailní statistiky ušlých kroků, srdečního tepu a také detailní výstupy z cvičení, nechybí GPS záznam trasy nebo kontinuální měření srdečního tepu v grafech nebo časový rozpis tempa. Vše přehledně a v počeštěném uživatelském rozhraní. Samotný náramek na vás bude mluvit anglicky, ale jedná se jen o pár slovíček doplněných zcela jasnými piktogramy, takže i angličtiny neznalí budou vědět, o co se jedná. Další zajímavou funkcí náramku je zobrazování notifikací z telefonu, vy si jen nastavíte, jaké notifikace na zápěstí chcete vidět, a pokud překročí titěrnou velikost displeje, můžete je nově při čtení scrollovat a přečíst tak úplně celé. Na zápěstí si u Mi Bandu můžete nastavit i vibrační budík, náramek poslouží i jako nouzové stopky.

mi band 3
Náramek se může pyšnit odolností proti prachu a vodě či zobrazováním notifikací na zápěstí

Mi Band 3 je nositelnost, o které ani nebudete vědět, že ji máte. Váží pouze 20 gramů a díky tomu, že je voděodolná (5ATM – s náramkem můžete jít i do bazénu), jej budete sundávat z ruky pouze při nabíjení. A ani to nebude kdovíjak často. Výdrž náramku je až 20 dní, samozřejmě záleží na tom, jak moc budete jeho funkce, zejména kontinuální měření srdečního tepu, využívat. Pro nabíjení jej jednoduše vycvaknete z náramku a jeho dva piny připojíte na kolébku s krátkým USB kablíkem. Ten zapojíte do síťového adaptéru nebo ještě lépe do USB portu počítače. Jen si na plné nabití počkáte trochu déle. Data, která pomoci náramku získáte, můžete synchronizovat s dalšími aplikacemi třetích stran, vyloučena není ani integrace s aplikace Google Fit. Nejste tedy omezeni jen na fitness aplikaci od Xiaomi. Spousta uživatelů totiž delší dobu používá jiné aplikace. A Mi Band 3 s tím tak trochu počítá…

Videorecenze náramku Xiaomi Mi Band 3:

BESTSELLER Mi Band 3 | Recenze Xiaomi Czech

Náramek Xiaomi Mi Band 3 se na českém trhu prodává za 990 Kč, oficiální českou distribuci s dvouletou zárukou pořídíte jedině u autorizovaných prodejců. Náramek je k dostání v černé barevné variantě.

Rozdíly mezi náramky Mi Band 2 a Mi Band 3:

Parametr Náramek Mi Band 3 Náramek Mi Band 2
Displeje 0,78″ OLED 0,42″ OLED
Rozlišení displeje 128 × 80 pixelů 72 × 40 pix
Ovládání Tlačítko + dotykový displej Tlačítko
Kapacita baterie 110 mAh 70 mAh
Bluetooth 4.2 LE 4.0 LE
Odolnost 5ATM IP67
Výdrž až 20 dní až 20 dní
Cena 990 Kč 599 Kč