Xiaomi Mi Band 3: základní fitness data, skvělá výdrž a nízká cena

Náramek Xiaomi Mi Band 3

Mi Band 3 jsem vzal do zahraničí na výšlapy a túry po památkách a přírodních zajímavostech. Jak obstál náramek, a co na to baterie, když zrovna nemáte přístup k zásuvce?

Náramek Mi Band 3 jsme si již blíže proklepli v naší videorecenzi, která se týkala běžného každodenního používání náramku a měření běžných fitness aktivit. Já jsem si však náramek vzal na cestu do zahraničí, na horské túry a výšlapy, a také do města k památkám, abych zjistil, jak náramek využijí i ti nejaktivnější jedinci. A co se týká výdrže baterie, neuvěříte vlastním očím!

Naše videorecenze fitness náramku Mi Band 3:

BESTSELLER Mi Band 3 | Recenze Xiaomi Czech

Drobný pomocník na zápěstí

Náramek Mi Band 3 staví na úspěšném Mi Band 2, je tedy opět dvoudílný. Ze silikonového řemínku tak při nabíjení vycvakáváte miniaturní modul, jehož součástí je OLED displej a jedno akční tlačítko. To je skryto za zakulaceným sklem, které obklopuje celou horní část náramku. Displej je i na přímém slunci slušně čitelný, někdy si však musíte poradit s odlesky displeje. Stačí jej však trochu natočit a prostředí je pro vás opět viditelné. Samotný displej nabídne matici 128 × 80 pix, a zobrazuje pouze bílé texty a informace na černém (tj. deaktivovaném) pozadí. Myslete však na to, že náramek ze zápěstí poměrně dost vyčnívá, takže buďte při používání náramku dvakrát opatrní.

Náramek Mi Band 3 se na českém trhu prodává pouze v černé barevné variantě

Na vnitřní straně náramku je umístěn vystouplý měřič srdečního tepu, který tak má lepší kontakt s pokožkou, a při nošení náramku se nebudete cítit nijak omezeni. Povedený je i řemínek, pod nímž se zápěstí ani při horkých dnech nijak extrémně nepotí. Řemínek má také pojistku, byť se nám nestalo, že bychom se za pásek zahákli tak nešikovně, že by hrozilo sklouznutí náramku ze zápěstí. Samotné tělo má zvýšenou odolnost 5 ATM, takže jsem si náramek nechal i při plavání v bazénu.

Takto vypadá Mi Band 3 nasazený na zápěstí, vizuálně nijak neruší, ani vyloženě nevyčnívá

Sladká voda rozhodně nebyla problémem, do moře nebo do železitých termálních lázní jej však neberte. Přidatné látky by mohly narušit integritu slepeného těla. K nabíjení slouží malá kolébka s krátkým kablíkem, kterou můžete zapojit do síťového adaptéru vašeho telefonu nebo do USB portu počítače. Nabíjecí čas bude záležet na zdroji energie, jen tak vám jej sem ale uvést nemohu. Náramek testuji delší dobu, dosud jsem však ani jednou nenabíjel.

V základním balení najdete hlavní modul, silikonový řemínek a nabíjecí dock

Xiaomi u 110mAh baterie udává výdrž až 20 dní na jedno nabití. Osmý den, kdy jsem náramek celý den využíval k monitorování kroků, měření spánku a k záznamu cvičení se srdečním tepem, byla kapacita baterie 53 %. O tom si mohou leckteré nositelnosti jen zdát! A po dvanácti dnech v šuplíku náramek stále ukazuje 39 %. To je sice dohromady udávaných 20 dní, ovšem je předpoklad, že náramek ještě několik dní vydrží, ať již v pohotovosti, nebo při aktivním měření. Pokud bych jej nosil celý den i noc, ráno i odpoledne na několik hodin spouštěl cvičení a pravidelně synchronizoval s telefonem, odhaduji, že by náramek ve vysokém zápřahu vydržel okolo 15 dní na jedno nabití. O baterii v náramku se tak vlastně vůbec nestaráte. Navíc celek váží pouze 20 gramů, takže vás na zápěstí netíží, a to ani při měření spánku. To je důležité zejména pro ty, kteří s těžšími hodinkami na zápěstí těžko usínají.

Správcovská aplikace Mi Fit

Náramek jako takový pouze získává fitness data, pro jejich zobrazení budete potřebovat mobilní aplikaci Mi Fit (pro Android i iOS). Po spárování aplikace s náramkem se, kdykoliv ji otevřete, spustí synchronizace dat s Mi Band 3. Pravidelná synchronizace je skutečně třeba protože náramek nemá paměť zrovna nafukovací. V mém případě stačily tři dny zaplněné zhruba sedmi cvičeními, po nichž náramek informoval o chybě, kvůli které nemůže nahrávat další data. Stačilo otevřít mobilní apku, počkat na proběhnutí synchronizace, a bylo po problémech.

nastavení telefonu
Hlavní obrazovka, dvě obrazovky nastavení a samovolná aktualizace firmwaru

Základní obrazovka aplikace vám ukáže vše podstatné, a to aktuální počet kroků (a míru splnění vytyčeného cíle), data o posledním spánku, poslední cvičení, měření srdečního tepu a vaši hmotnost. Tu však musíte do aplikace zadávat ručně. Spánek si můžete vyobrazit v denním, týdenním či měsíčním grafu. Podle pohybu náramek monitoruje dobu lehkého a hlubokého spánku, čas usnutí, vstávání a dobu, jak dlouho jste v noci „nemohli zabrat“. Při cvičení vám náramek eviduje zóny srdečního tepu, délku trvání a pak také spálené kalorie. Mi Band 3 vám také sdělí, kolik času z vašeho cvičení spadá do jednotlivých zón srdečního tepu. Ty jsou běžně známy podle čísel 1-5, náramek používá označení (Zahřívání, Intenzivní, Aerobní, Anaerobní a Vo2 Max). Stav, kdy se ani nezadýcháte, je označen jako Uvolněný. Nejsem profesionální sportovec, mým maximem při testování byla minuta ve čtvrté zóně a 5 minut v zóně třetí pří rychlém výstupu z úrovně hladiny jezera k cestě se zhruba 150m převýšením. Přestože jsem se dost zapotil a skoro jsem se nemohl nadechnout, pro dosažení Vo2 Max bych musel zřejmě uběhnout maraton…

nastavení telefonu
Historie cvičení, detaily jednoho vybraného, detaily měření srdečního tepu a série (aneb kolik dní za sebou splníte stanovený počet kroků)

V aplikaci Mi Fit si dále můžete nastavit cíl kroků, případnou cílovou váhu nebo se spojit s vašimi známými využívající aplikace Mi Fit. Zařazením mezi přátele si zpřístupníte jejich kroky a kvalitu spánku. U náramku se pak dozvíte zbývající kapacitu baterie a, na jeho jednoduchost, i spoustu uživatelských voleb. Při západu slunce se ztlumí podsvětlení displeje (samostatně lze aktivovat i režim Nerušit), srdeční tep může náramek meřit kontinuálně, během spánku či pouze ručně. Můžete si nastavit upozornění na hovory, zprávy, události a notifikace, nastavit budík či se nechat upozorňovat na svou nečinnost. Pomocí náramku můžete také nastavit chytré odemykání smartphonu. Aplikace si navíc sama stáhne případný nový firmware, a automaticky jej nahraje do náramku bez jakékoliv vaší interakce. Stačí náramek nechat zapnutý a poblíž.

Náramek Xiaomi Mi Band 3 se na českém trhu prodává za 990 Kč, oficiální českou distribuci s dvouletou zárukou pořídíte jedině u autorizovaných prodejců. Náramek je k dostání v černé barevné variantě.

Fotogalerie: