Xiaomi Ninebot mini je futuristické vozítko do města, z něhož nebudete chtít slézt

ninebot mini

Pro skutečné fajnšmekry, co hledají něco opravdu speciálního a zároveň praktického, tu je Xiaomi Ninebot mini.

Obliba elektrických vozítek v poslední době strmě roste. Čím dál více lidí si totiž uvědomuje, že mít vlastní dopravní prostředek je často mnohem rychlejší způsob pohybu napříč betonovou džunglí, než nasednout do autobusu či tramvaje. Potkat člověka svištícího na elektrokoloběžce je dnes naprosto běžnou záležitostí, nad níž se už nikdo nepozastavuje. Elektrokoloběžka však není jediným zástupcem ze segmentu elektromobility. Pro skutečné fajnšmekry, co hledají něco opravdu speciálního a zároveň praktického, tu je Xiaomi Ninebot mini.

Jízdu si osvojíte během několika minut

Tuhle věcičku lze ve zkratce popsat jako dvoukolové vozítko, které se samo vyvažuje a je až po okraj napěchováno těmi nejmodernějšími technologiemi. Unikátnost Ninebotu spočívá v jednoduchém a především intuitivním ovládání. Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, osvojení jízdy na Ninebotu je otázkou několika málo minut.

Ninebot mini je vybaven samovyvažovacím mechanismem, který v kombinaci s armádou senzorů reaguje i na ty nejmenší pohyby, a to až 200krát za sekundu. Aby se člověk rozjel, stačí pouze lehký náklon dopředu a vozítko se dá okamžitě do pohybu. Stejně jednoduše je řešené také zatáčení prostřednictvím řídící jednotky ovládané koleny.

Nezastaví se téměř před ničím

Ve srovnání s elektrokoloběžkou má Ninebot hned několik výhod. Díky 16“ kolům si lépe poradí s dlážděnými chodníky a menšími výmoly. Můžete s ním dokonce vyjet kopce se sklonem až 15° a nezastaví ho ani drobnější překážky. Opomenout nelze ani dvojici motorů s celkovým výkonem 700 W a okamžitým výkonem až 2000 W!

Zároveň nemusíte mít obavy, že byste se s Xiaomi Ninebot mini loudali, rozpálit to totiž můžete až na 17 km/h. Limitováni nebudete ani z hlediska dojezdu, na jedno nabití ujede až 22 kilometrů, což už vystačí na pěkně dlouhou projížďku.

Vaše spanilá jízda městem přitom nemusí končit soumrakem. Ninebot mini totiž disponuje automatickým předním LED světlem s dosvitem až pět metrů. Dalším bezpečnostním prvkem je zadní osvětlení, které reaguje na brzdění a při změně směru jízdy. To ovšem není všechno. Celý systém svícení lze uživatelsky přizpůsobit díky mobilní aplikaci. Vybírat můžete z 16 milionů barev a řady nejrůznějších efektů. Prostřednictvím aplikace máte zároveň přehled o aktuální rychlosti, dojezdu a ujeté vzdálenosti.

Xiaomi Ninebot mini: ideální společník do betonové džungle

Pak je tu ještě režim jízdy bez řidiče. Díky Bluetooth můžete Ninebot proměnit na hodně přerostlé autíčko na dálkové ovládání. To pro případ, že byste ho chtěli využít například k romantické donášce či uspořádat pouliční závody, aby se ukázalo, čí Ninebot je rychlejší.

Xiaomi Ninebot mini je atraktivním zástupcem elektrických vozítek, které je nesmírně praktické a zábavné. Jízda na něm je natolik chytlavá, že zastavit vás přinutí pouze vybitá baterie. Ta má ovšem tolik šťávy, že můžete v klidu jezdit celý den. Futuristický design, dlouhý dojezd a schopnost zdolat nejrůznější překážky činí z Ninebotu mini naprosto skvělého parťáka do městského prostředí, kde se cítí doslova jako ryba ve vodě.